'96 Rankings

Fall 2010-2011 Tournament Schedule



International Silver Stick Finals - January 13-16, 2011

McMorran Place (Port Huron, MI)
Glacier Pointe Ice Complex (Port Huron, OH)
Suburban Ice (Macomb, MI)

Pool A
Mississauga Ice Warriors
Georgina Blaze
Brandon Jr. Bulls
Port Huron Flags
Pool B
Scarborough Young Bruins
Toledo Cherokee
Farmington Hills Fire
Richmond Royals
Pool C
West Dundee Leafs
Colorado Hockey Club
Kentwood Falcons
Kanata Blazers
Pool D
Rochester Rattlers
Darien Jr. Wave
Newmarket Redmen
Troy Sting
Pool E
Old York Road Raiders
St. Clair Shores Saints
Gloucester Rangers
Dallas Ice jets













Date Away Team Score Home Team Score Comments
1/13/11 @ 12:35pm Scarborough 2 Toledo 3 -
1/13/11 @ 12:35pm Farmington Hills 9 Richmond 1 -
1/13/11 @ 7:40pm Mississauga 2 Port Huron 4 -
1/13/11 @ 7:40pm Brandon 4 Georgina 2 -
1/13/11 @ 9:05pm Newmarket 3 Rochester 4 -
1/13/11 @ 9:05pm Troy 2 Darien 5 -
1/14/11 @ 8:00am Gloucester 1 Old York Road 7 -
1/14/11 @ 8:00am Dallas 2 St. Clair Shores 9 -
1/14/11 @ 9:30am Colorado 1 West Dundee 2 -
1/14/11 @ 9:30am Kanata 3 Kentwood 2 -
1/14/11 @ 11:00am Toledo 3 Farmington Hills 3 -
1/14/11 @ 11:00am Richmond 1 Scarborough 5 -
1/14/11 @ 12:30pm Rochester 6 Troy 1 -
1/14/11 @ 12:30pm Darien 4 Newmarket 4 -
1/14/11 @ 5:55pm Old York Road 9 Dallas 2 -
1/14/11 @ 5:55pm St. Clair Shores 8 Gloucester 2 -
1/14/11 @ 8:00pm Brandon 2 Port Huron 4 -
1/14/11 @ 8:00pm Georgina 0 Mississauga 5 -
1/14/11 @ 9:25pm Kentwood 1 Colorado 1 -
1/14/11 @ 9:25pm West Dundee 5 Kanata 5 -
1/15/11 @ 8:00am Richmond 1 Toledo 6 -
1/15/11 @ 8:00am Farmington Hills 6 Scarborough 3 -
1/15/11 @ 9:25am St. Clair Shores 0 Old York Road 1 -
1/15/11 @ 9:25am Dallas 4 Gloucester 2 -
1/15/11 @ 9:30am Darien 2 Rochester 5 -
1/15/11 @ 9:30am Troy 2 Newmarket 1 -
1/15/11 @ 10:50am Georgina 3 Port Huron 2 -
1/15/11 @ 10:50am Brandon 1 Mississauga 2 -
1/15/11 @ 10:50am West Dundee 6 Kentwood 0 -
1/15/11 @ 10:50am Colorado 3 Kanata 1 -
1/15/11 @ 6:30pm Mississauga 2 Old York 5 Quarter-Final #1
1/15/11 @ 6:30pm Port Huron 3 West Dundee 8 Quarter-Final #2
1/15/11 @ 6:30pm St Clair Shores 4 Rochester 3 Quarter-Final #3
1/15/11 @ 6:30pm Toledo 3 Farmington Hills 2 Quarter-Final #4
1/16/11 @ 9:00am West Dundee 3 Old York 4 Semi-Final #1
1/16/11 @ 9:00am Toledo 3 St. Clair Shores 0 Semi-Final #2
1/16/11 @ 3:00pm Toledo 1 Old York 2 Championship